Baner PodestyMagazynowe Podloga 1000x750

- rodzaje podłóg

Rodzaje poszycia stosowane w podestach magazynowych

Na antresolach magazynowych możemy stosować różne rodzaje pokrycia podłogi – zasadniczy wybór to krata lub płyta.

Kiedy najlepiej zastosować konkretny rodzaj podłogi podestu magazynowego?

W antresoli magazynowej możemy wybrać również kilka rodzajów podłóg, które można łączyć w celu wykorzystania najlepszych cech każdej z nich.

Podłoga z płyty wiórowej:

Zapewnia solidne podłoże, które dodatkowo może być zalaminowane powłoką antypoślizgową, zapewniając większe bezpieczeństwo użytkowania pracownikom na antresoli. Stosowane przez nas płyty podestowe wiórowe są łączone na pióro-wpust, by wykluczyć efekt "klawiszowania" płyt i stworzyć możliwie jednolitą, równą płaszczyznę. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się w przypadku użytkowania na antresoli lekkich wózków.

Minusem zastosowania tego rodzaju podłogi jest jednak to, że jest ona dość podatna na wilgoć i z czasem może ulegać zniszczeniu. Dlatego nie jest zalecana w przypadku składowania towarów ciekłych lub w halach i pomieszczeniach magazynowych o dużej wilgotności. Podłoga wykonana z płyty wiórowej nie jest też zbyt łatwa do wyczyszczenia.

Rozróżniamy dwa zasadnicze rodzaje stosowanych przez nas podłóg z płyt wiórowych:

  1. płyta wiórowa P6 o grubości 38 mm w klasie C/D (trudno zapalna) • Wierzch płyty surowa w klasie Cfl-s1 • Spód płyty laminowana na kolor biały w celu lepszego odbijania światła w klasie D-s2, d0
  2. płyta wiórowa P6 o grubości 38 mm w pełnej klasie B (bardzo trudno zapalna) • Wierzch płyty laminowany powłoką antypoślizgowa Anti-slip R10 lub R12 w klasie "Bfl-s1, d0", klasa ścieralności AC4 • Spód płyty w klasie B-s1, d0

Podłoga z kraty:

W naszych realizacjach stosujemy kraty pomostowe prasowane ocynkowane. Kraty prasowane zapewniają gładszą powierzchnię niż w przypadku krat zgrzewanych, umożliwiając wygodniejsze przemieszczanie lekkich wózków widłowych.

Ten "otwarty" rodzaj podłogi podestu magazynowego jest stosowany zazwyczaj w przypadkach, gdzie chcemy mieć lepszą widoczność i orientację w konstrukcji antresoli oraz towarów na niej przechowywanych. Kratowana podłoga zapewnia także lepsze doświetlenie powierzchni pod antresolą oraz przewiewność. Jest niezbędna w przypadku zainstalowania tryskaczy pod konstrukcją dachu, co umożliwia przedostanie się wody pod antresolę w razie pożaru. Równie ważne jest zastosowanie podłogi z kraty kiedy w dachu hali mamy zamontowane klapy dymowe – w takim przypadku w świetle tych klap stosujemy poszycie z kraty pomostowej, aby przy ewentualnym ogniu dym mógł się wydostać do góry.