Antresola magazynowa Antresole Wolnostojace

antresole na bazie regałów

Konstrukcje samonośne

Podesty magazynowe – samonośne konstrukcje oraz antresole na bazie regałów

Antresole magazynowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach, w tym w handlu detalicznym, przemyśle i magazynach dystrybucyjnych. Są one często wybierane jako rozwiązanie do efektywnego wykorzystania powierzchni, ponieważ pozwalają na zwiększenie pojemności magazynu bez konieczności rozbudowy samego budynku.

Istnieje kilka różnych rodzajów podestów magazynowych, w zależności od rodzaju konstrukcji, na bazie której wznosimy podesty. Wybór odpowiedniego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość magazynu, rodzaj przechowywanych towarów, wymagania dotyczące dostępności czy istniejąca już zabudowa.

Możemy wyróżnić samonośne podesty magazynowe, wznoszone najczęściej nad przestrzenią magazynową wykorzystywaną dla celów kompletacji czy produkcji.

Innym rodzajem są antresole magazynowe tworzone na bazie regałów półkowych lub paletowych.

W każdym z tych przypadków niewątpliwą wartością takich rozwiązań jest optymalne wykorzystanie pojemności magazynu.

Antresole – konstrukcje samonośne (antresole wolnostojące)

Samonośne podesty magazynowe to niezależne konstrukcje, które nie wymagają żadnej dodatkowej stabilizacji lub podparcia. Są one zbudowane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal i składają się ze słupów, belek głównych i belek poprzecznych o specjalnym przekroju zapewniającym przeniesienie odpowiednich obciążeń.

Te rodzaje podestów są często wybierane w magazynach, gdzie nie ma możliwości montażu regałów lub antresoli półkowej, a także w przypadku, gdy konieczne jest wyodrębnienie specjalnej strefy.

Antresole magazynowe na bazie regałów półkowych

Regały piętrowe to system regałów wielopoziomowych, które pozwalają na wykorzystanie powierzchni magazynowej w efektywny sposób. Dzięki zastosowaniu dzielącej podłogi i wzmocnionych słupów, regały te są wytrzymałe i mogą przenosić duże obciążenia. Istnieją dwie zasadnicze metody budowy tego typu instalacji: z zastosowaniem długich słupów z zamontowaną podłogą na kolejnych piętrach lub krótkich słupów przedzielanych płytą podłogową.

Aby zapewnić dostępność do każdego piętra konstrukcji stosuje się dodatkowe elementy komunikacyjne, takie jak schody, windy czy systemy przenośników.

Antresole magazynowe na bazie regałów paletowych

Zastosowanie wielopoziomowego systemu regałowego na bazie regałów paletowych daje możliwość zabudowy wyższych magazynów (nawet ponad 15 m wysokości) oraz składowania ciężkich ładunków o dużych gabarytach. Konstrukcja jest zaprojektowana w sposób zapewniający funkcjonalny układ poziomów oraz przejść umożliwiających efektywne składowanie i konfekcjonowanie towaru, niezależnie od tego czy korzysta się z ręcznych paleciaków czy wózka widłowego.

Zapraszamy do realizacji podestu z nami! Piotr Zmaczyński | LinkedIn, Zbigniew Ranowicz | LinkedIn